Zostać w domu i nie zwariować

W czasie epidemii zostanie w domu jest najlepszym rozwiązaniem. Przebywanie jednak cały czas w czterech ścianach razem z innymi przez długi czas rodzi napięcia, niesnaski, nieporozumienia. Co zrobić aby nie stworzyć sobie w domu miejsca nieznośnego do życia?

Przede wszystkim rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać. Rozmawiać ze współlokatorami i ustalać wspólnie jakie kto ma potrzeby, co ma na myśli, co chce robić, albo co chciałby aby druga strona zrobiła. Nie ma nic gorszego jak oczekiwania, że współlokatorzy będą zachowywać się tak jak sobie to wyobrażamy, albo tak jak nam się to by podobało. Tak samo oni mają oczekiwania wobec nas i też mają swoją wizję spędzania dnia. Dlatego trzeba uznać, że my nie jesteśmy jedyni i najważniejsi i tylko nasze oczekiwania są  na pierwszym miejscu.

Wspólne ustalanie, planu dnia, podziału jasnego obowiązku, wspólnych prac czy wspólnego  odpoczynku, znacznie ułatwi nam przetrwanie trudnego czasu izolacji.

Tagi:

Zobacz więcej

Zostać w domu i dać sobie pomóc

Zostać w domu i dać sobie pomóc

Epidemia pokazuje nam, że należy dbać o swoje bezpieczeństwo. Często mamy do czynienia z zaleceniami, prośbami czy nakazami, żeby dostosować się do zaleceń.Psychologia

Czytaj więcej
Zadbać o siebie

Zadbać o siebie

Mamy trudny czas. Epidemia powoduje, że codzienne nawyki zachowania uległy diametralnej zmianie.Psychologia

Czytaj więcej
Zrazy zawijane

Zrazy zawijane

Zrazy czy też rolady, bez różnicy jak je nazwiemy, to świetny pomysł na danie główne. Nie wymaga od nas dużego nakładu pracy.Styl życia

Czytaj więcej

Patroni

Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego

Mazowieckie Centrum Polityki SpoŁecznej

ul. Nowogrodzka 62A
02-002 Warszawa
www.mcps.com.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

03-719 Warszawa
ul. Jagiellońska 26
www.mazovia.pl

Fundacja Studio Psychologii Zdrowia

ul. Zachodnia 5
05-800 Pruszków
www.studio-psychologii.pl